
Prije 30 godina Hrvatska vojska i pripadnici Ministarstva unutarnjih poslova u vojno-redarstvenoj operaciji „Oluja“ oslobodili su najveći dio do tada okupiranog područja Republike Hrvatske. Time su otvorili vrata konačnoj uspostavi mira u našoj Domovini i čitavoj regiji.
Vojno-redarstvena operacija Oluja simbol je zajedništva, hrabrosti i odlučnosti našeg naroda. Ona predstavlja vrhunac svih pobjeda u Domovinskom ratu, a njezini sudionici zauvijek će ostati u našoj zahvalnoj uspomeni zbog nesebične predanosti i domoljublja.
S ponosom i zahvalnošću mislimo na sve sudionike „Oluje“, posebno na pale hrvatske branitelje. S poštovanjem mislimo i na sve ljude kojima je rat donio stradanje i bol.
Svim stanovnicima Grada Otočca, svim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i obiteljima smrtno stradalih branitelja iz Domovinskog rata srdačno čestitamo Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja te 30.obljetnicu vojno redarstvene operacije "Oluja".
Predsjednik udruge Posebne jedinice policije
Ivan Bižanović, glavni policijski inspektor u.m.
